Jak se k nám dostanete?

Z Prahy pojedete po dálnici do Jablonce nad Nisou. V Jablonci pojedete po městském okruhu směr Tanvald, Harrachov. Opustíte Jablonec (stále míříte směr Tanvald, Harrachov) a první vesnice za Jabloncem jsou Lučany nad Nisou.

Cesta do Josefova Dolu - letní cesta

Odbočka v Lučanech

V nekalamitních měsících odbočte v Lučanech z hlavní silnice vlevo na Horní Maxov. Není zde cedule na Josefův Důl, ale na plotě je malý banner hotelu PEKLO. Projedete Lučany a minete hotel Avicenum a na další křižovatce odbočte na hotel Maxov. Ten minete a jste rázem v Josefově Dole, sjedete kopec až do údolí blízko kostelu a na křižovatce se dáte doleva ke kostelu(je tam velký poutač), minete kostel po pravé ruce a první odbočkou za kostelem a parkovištěm se dáte doprava. Po 1600 metrech jízdy do kopce (opatrně!) budete v Pekle :-)

Cesta do Josefova Dolu - zimní cesta

V zimě je výhodná delší cesta kdy jedete v Lučanech stále rovně až do Smržovky a ve Smržovce odbočíte na náměstí doleva na Albrechtice. Pak stačí jen sjet takový klikatý kopec dolů a pak je to po rovince až do Josefova Dolu. Pokud se nebudete cítit ani na tento kopec, tak bezpečnější cesta do Josefova Dolu je také od Lučan do Smržovky, ve Smržovce pojedete na Tanvald a potom na konci Smržovky odbočíte na Albrechtice v Jizerských horách / Josefův Důl.

Cesta do hotelu Peklo

Josefův Důl

Když už jste v Josefově Dole, tak se k nám nahoru do Hotelu Peklo lze dostat dvěmi cestami. V zimě i v létě je ale pro automobil vždy lepší využít cesty od kostelu (oranžově značená cesta). Od kostelu je Hotel PEKLO vzdálen cca 1,6km. Cesta je pořád do kopce, přibližně v polovině minete Hotel v Nebi.

Zpříjemnění cesty cukrárnami

Cukrárny ve Smržovce

Cestou na Peklo, v závěrečné fázi Vaší cesty, si můžete cestování osladit dokonce v několika cukrárnách. Asi nejlepší kousky jsou v takové malé Smržovské cukrárně na náměstí. Cukrárny jsou ve Smržovce dvě, a to hned vedle sebe! Osobně mám rád kousky z cukrárny, která je cestou na Peklo jako první, tedy je blíže Jablonci. Zastavit se dá pohodlně přímo před cukrárnou na dlažebních kostkách.

Nejlepší nakonec

Ve Smržovce je také na tajném místě malá rodiná výdejna superdobré točené zmrzliny. Jmenuje se U Kulichů a je těžké najít lepší točenou zmrzlinu. Stroje fakt skvěle seřízené, dvě jiné příchutě každý den, polevy, oříšky, v pěkném počasí pořád fronta. Prostě moc dobrý úlet. Snad jediná vada je, že nemají webovky a člověk nikdy neví, na jakou zmrzku natrefí a také kdy mají otevřeno .)